Gizlilik ve Güvenlik Politikasi

Gizlilik ve Güvenlik Politikasi

 

Gizlilik ve Güvenlik Politikasi

1.KISISEL VERI NEDIR VE NASIL ISLENMEKTEDIR

1.1.

Magazamizda verilen tüm servisler www.foilox.com.tr adresinde kayitli foilox Onay Hakan Moralii firmamiza aittir ve firmamiz tarafindan kisisel verileriniz hukuka ve dürüstlük kurallarina uygun, dogru ve gerektiginde güncel, belirli, açik ve mesru amaçlar için ve islendikleri amaçla baglantili, sinirli ve ölçülü olarak ve ilgili mevzuatta öngörülen veya islendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilerek öncelikle Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu’na akabinde ilgili diger kanunlara ve usulüne uygun olarak isletilmektedir ve sirketimizin bu dogrultuda bir gizlilik ve güvenlik politikasi bulunmaktadir. 

Kisisel Veri, KVK’ nin 3. maddesinde açiklandigi üzere kimligi belirli veya belirlenebilir gerçek kisiye iliskin her türlü bilgidir. Örnegin adiniz, soyadiniz, dogum tarihiniz ve dogum yeriniz gibi sadece kimliginizi ortaya koyan bilgiler degil; telefon numaraniz, motorlu tasit plakaniz, SGK numaraniz, pasaport numaraniz, özgeçmisiniz, resminiz, görüntünüz ve ses kayitlariniz, parmak izleriniz, genetik bilgileriniz, IP adresiniz, e-posta adresiniz, hobileriniz, tercihleriniz, etkilesimde bulundugunuz kisiler, grup üyelikleriniz, aile bilgileriniz gibi sizi dogrudan veya dolayli olarak belirlenebilir kilan tüm veriler kisisel veridir.

1.2.

Firmamiz, çesitli amaçlarla kisisel veriler toplayabilir. Asagida, toplanan kisisel verilerin nasil ve ne sekilde toplandigi, bu verilerin nasil ve ne sekilde korundugu belirtilmistir.Isbu aydinlatma ve riza metnini onaylamaniz ve kisisel verilerinizin islenmesine açik riza göstermeniz halinde kisisel verileriniz sirketimiz tarafindan amacina ve kanuna uygun olarak islenecektir. 

Üyelik veya Magazamiz üzerindeki çesitli form ve anketlerin doldurulmasi suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takim kisisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Magazamiz tarafindan isin dogasi geregi toplanip islenmekte ise de bu verilerinizin islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi hâlinde sirketimiz tarafindan kisisel verileriniz resen veya talebiniz üzerine silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. 

1.3.

Firmamiz bazi dönemlerde müsterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkinda bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alip almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasinda üye girisi yaptiktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi degistirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletisindeki linkle bildirim yapabilir. 

Magazamiz üzerinden veya eposta ile gerçeklestirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafindan magazamiza elektronik ortamdan iletilen kisisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptigimiz “Kullanici Sözlesmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam disinda üçüncü kisilere açiklanmayacaktir. 

Sistemle ilgili sorunlarin tanimlanmasi ve verilen hizmet ile ilgili çikabilecek sorunlarin veya uyusmazliklarin hizla çözülmesi için, Firmamiz, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadir. IP adresleri, kullanicilari genel bir sekilde tanimlamak ve kapsamli demografik bilgi toplamak amaciyla da kullanilabilir. 

Firmamiz, Üyelik Sözlesmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam disinda da, talep edilen bilgileri kendisi veya isbirligi içinde oldugu kisiler tarafindan dogrudan pazarlama yapmak amaciyla kullanabilir. Kisisel bilgiler, gerektiginde kullaniciyla temas kurmak için de kullanilabilir.

Firmamiz tarafindan talep edilen bilgiler veya kullanici tarafindan saglanan bilgiler veya Magazamiz üzerinden yapilan islemlerle ilgili bilgiler; Firmamiz ve isbirligi içinde oldugu kisiler tarafindan, “Üyelik Sözlesmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam disinda da, üyelerimizin kimligi ifsa edilmeden çesitli istatistiksel degerlendirmeler, veri tabani olusturma ve pazar arastirmalarinda kullanilabilir. 

1.4.

Firmamiz, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayi, bunu bir sir saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliligin saglanmasi ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamaminin veya herhangi bir kisminin kamu alanina girmesini veya yetkisiz kullanimini veya üçüncü bir kisiye ifsasini önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayi ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

Gizlilik ve Güvenlik Politikasi

1.KISISEL2.KISISEL VERI SAHIBI OLARAK HANGI HAKLARA SAHIPSINIZ

2.1.Kanun uyarinca sirketimizde kisisel verisi islenen herkes kendisiyle ilgili asagida belirtilen hususlarda sirketimize basvurma hakkina sahiptir:

·Kisisel verilerinin islenip islenmedigini ögrenme,

·Islenmisse buna iliskin bilgi talep etme,

·Kisisel verilerinin islenme amacini ve bunlarin amacina uygun kullanilip kullanilmadigini ögrenme,

·Yurt içinde veya yurt disinda kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisileri bilme,

·Kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin düzeltilmesini isteme,

·Islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesini isteme,

·Kisisel verilerin aktarildigi üçüncü kisilerin, kisisel verilerin eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde bunlarin düzeltilmesinin ve islenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmasi halinde kisisel verilerinin silinmesini veya yok edilmesinin talep edilebilecegi hususlarinda bildirilmelerini isteme,

·Islenen verilerin yalnizca otomatik sistemler vasitasiyla analiz edilmesi suretiyle kisinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çikmasina itiraz etme ve

·Kisisel verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebiyle zarara ugramasi halinde zararin giderilmesini talep etme haklarina sahipsiniz. 

3.Gizlilik ve Güvenlik Politikasi KAPSAMINDA KREDI KARTI GÜVENLIGI

3.1.

Firmamiz, alisveris sitelerimizden alisveris yapan kredi karti sahiplerinin güvenligini ilk planda tutmaktadir. Kredi karti bilgileriniz hiçbir sekilde sistemimizde saklanmamaktadir. 

Islemler sürecine girdiginizde güvenli bir sitede oldugunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki sey vardir. Bunlardan biri tarayicinizin en alt satirinda bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasinda oldugunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz sifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satis islemleri sürecine bagli olarak ve verdiginiz talimat istikametinde kullanilir.

Alisveris sirasinda kullanilan kredi karti ile ilgili bilgiler alisveris sitelerimizden bagimsiz olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile sifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulastirilir. Kartin kullanilabilirligi onaylandigi takdirde alisverise devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafimizdan görüntülenemediginden ve kaydedilmediginden, üçüncü sahislarin herhangi bir kosulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmis olur. 

3.2.

Online olarak kredi karti ile verilen siparislerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirligi firmamiz tarafindan kredi kartlari dolandiriciligina karsi denetlenmektedir. Bu yüzden, alisveris sitelerimizden ilk defa siparis veren müsterilerin siparislerinin tedarik ve teslimat asamasina gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin dogrulugunun onaylanmasi gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi karti sahibi müsteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir. 

3.3.

Üye olurken verdiginiz tüm bilgilere sadece siz ulasabilir ve siz degistirebilirsiniz. Üye giris bilgilerinizi güvenli korudugunuz takdirde baskalarinin sizinle ilgili bilgilere ulasmasi ve bunlari degistirmesi mümkün degildir. Bu amaçla, üyelik islemleri sirasinda 128 bit SSL güvenlik alani içinde hareket edilir. Bu sistem kirilmasi mümkün olmayan bir uluslararasi bir sifreleme standardidir. 

Bilgi hatti veya müsteri hizmetleri servisi bulunan ve açik adres ve telefon bilgilerinin belirtildigi Internet alisveris siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede akliniza takilan bütün konular hakkinda detayli bilgi alabilir, online alisveris hizmeti saglayan firmanin güvenirligi konusunda daha saglikli bilgi edinebilirsiniz. 

Not: Internet alisveris sitelerinde firmanin açik adresinin ve telefonun yer almasina dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alisveris yapacaksaniz alisverisinizi yapmadan önce ürünü aldiginiz magazanin bütün telefon / adres bilgilerini not ediniz. Eger güvenmiyorsaniz alisveristen önce telefon ederek teyit ediniz. Firmamiza ait tüm online alisveris sitelerimizde firmamiza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmistir.

4.MAIL ORDER KREDI KART BILGILERI GÜVENLIGI


4.1.
Kredi karti mail-order yöntemi ile bize göndereceginiz kimlik ve kredi kart bilgileriniz firmamiz tarafindan gizlilik prensibine göre saklanacaktir. Bu bilgiler olasi banka ile olusabilecek kredi kartindan para çekim itirazlarina karsi 60 gün süre ile bekletilip daha sonrasinda imha edilmektedir. Siparis ettiginiz ürünlerin bedeli karsiliginda bize göndereceginiz tarafinizdan onayli mail-order formu bedeli disinda herhangi bir bedelin kartinizdan çekilmesi halinde dogal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarin ödenmesini engelleyebileceginiz için bir risk olusturmamaktadir. 

5.ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SITELERI VE UYGULAMALAR ile ilgili Gizlilik ve Güvenlik Politikasi


5.1.
Magazamiz, web sitesi dâhilinde baska sitelere link verebilir. Firmamiz, bu linkler vasitasiyla erisilen sitelerin gizlilik uygulamalari ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk tasimamaktadir. Firmamiza ait sitede yayinlanan reklamlar, reklamcilik yapan is ortaklarimiz araciligi ile kullanicilarimiza dagitilir. Is bu sözlesmedeki Gizlilik Politikasi Prensipleri, sadece Magazamizin kullanimina iliskindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 

6.ISTISNAI HALLER


6.1.
Asagida belirtilen sinirli hallerde Firmamiz, isbu “Gizlilik Politikasi” hükümleri disinda kullanicilara ait bilgileri üçüncü kisilere açiklayabilir. Bu durumlar sinirli sayida olmak üzere; 

·Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafindan çikarilan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarinin getirdigi zorunluluklara uymak;

·Magazamizin kullanicilarla akdettigi “Üyelik Sözlesmesi”‘nin ve diger sözlesmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunlari uygulamaya koymak amaciyla;

·Yetkili idari ve adli otorite tarafindan usulüne göre yürütülen bir arastirma veya sorusturmanin yürütümü amaciyla kullanicilarla ilgili bilgi talep edilmesi;

·Kullanicilarin haklari veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli oldugu hallerdir. 

6.2.Ayni sekilde asagidaki istinai hallerde kisisel verileriniz rizaniz olmaksizin islenebilir ve yurtdisina aktarilabilir;

·Kanunlarda açikça öngörülmesi,

·Fiili imkânsizlik nedeniyle rizasini açiklayamayacak durumda bulunan veya rizasina hukuki geçerlilik taninmayan kisinin kendisinin ya da bir baskasinin hayati veya beden bütünlügünün korunmasi için zorunlu olmasi,

·Bir sözlesmenin kurulmasi veya ifasiyla dogrudan dogruya ilgili olmasi kaydiyla, sözlesmenin taraflarina ait kisisel verilerin islenmesinin gerekli olmasi,

·Sirketimizin hukuki yükümlülügünü yerine getirebilmesi için zorunlu olmasi,

·Bir hakkin tesisi, kullanilmasi veya korunmasi için veri islemenin zorunlu olmasi ve

·Sizlerin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydi

halinde, kisisel veriler açik rizaniz aranmaksizin islenebilecek ve 3.kisilere aktarilabileceklerdir 

7.E-POSTA GÜVENLIGI ile ilgili Gizlilik ve Güvenlik Politikasi

7.1.Magazamizin Müsteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparisinizle ilgili olarak göndereceginiz e-postalarda, asla kredi karti numaranizi veya sifrelerinizi yazmayiniz. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü sahislar tarafindan görülebilir. Firmamiz e-postalarinizdan aktarilan bilgilerin güvenligini hiçbir kosulda garanti edemez. 

8.TARAYICI ÇEREZLERI(COOKIE’LER)


8.1.
Firmamiz, magazamizi ziyaret eden kullanicilar ve kullanicilarin web sitesini kullanimi hakkindaki bilgileri teknik bir iletisim dosyasi (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletisim dosyalari, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanicinin tarayicisina (browser) gönderdigi küçük metin dosyalaridir. Teknik iletisim dosyasi site hakkinda durum ve tercihleri saklayarak Internet’in kullanimini kolaylastirir. 

Teknik iletisim dosyasi, siteyi kaç kisinin ziyaret ettigini, bir kisinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettigini ve ne kadar sitede kaldiklari hakkinda istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanicilar için özel tasarlanmis kullanici sayfalarindan dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardimci olur. Teknik iletisim dosyasi, ana bellekte veya e-postanizdan veri veya baskaca herhangi bir kisisel bilgi almak için tasarlanmamistir. Tarayicilarin pek çogu basta teknik iletisim dosyasini kabul eder biçimde tasarlanmistir ancak kullanicilar dilerse teknik iletisim dosyasinin gelmemesi veya teknik iletisim dosyasinin gönderildiginde uyari verilmesini saglayacak biçimde ayarlari degistirebilirler. 

8.2.Firmamiz, isbu “Gizlilik Politikasi” hükümlerini diledigi zaman sitede yayinlamak veya kullanicilara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayinlamak suretiyle degistirebilir. Gizlilik Politikasi hükümleri degistigi takdirde, yayinlandigi tarihte yürürlük kazanir. 

8.3. Asagidaki basvuru formunu doldurarak sirketimize kisisel verileriniz ile ilgili basvurabilirsiniz;

Gizlilik ve Güvenlik Politikasi ile ilgili basvuru

A.Basvuru Sahibi iletisim bilgileri:

Isim:

Soy isim:

TC Kimlik Numarasi:

Telefon Numarasi:

E-posta: (Belirtmeniz halinde size daha hizli yanit verebilecegiz.)

Adres:

B.Lütfen Sirketimiz ile olan iliskinizi belirtiniz. (Müsteri, is ortagi, çalisan adayi, eski çalisan, üçüncü taraf firma çalisani, hissedar gibi)

Müsteri

Ziyaretçi

Is ortagi

Diger:

Sirketimiz içerisinde iletisimde oldugunuz birim:

Konu

Eski Çalisanim

Çalistigim Yillar :

Diger

Is Basvurusu / Özgeçmis Paylasimi Yaptim

Tarih :

Üçüncü Kisi Firma Çalisaniyim

Lütfen çalistiginiz firma ve pozisyon bilgisini belirtiniz

C.Lütfen KVK Kanunu kapsamindaki talebinizi detayli olarak belirtiniz:

D.Lütfen basvurunuza verecegimiz yanitin tarafiniza bildirilme yöntemini seçiniz:

Adresime gönderilmesini istiyorum.

E-posta adresime gönderilmesini istiyorum. (E-posta yöntemini seçmeniz hâlinde size daha hizli yanit verebilecegiz.)

Elden teslim almak istiyorum. (Vekâleten teslim alinmasi durumunda noter tasdikli vekâletname veya yetki belgesi olmasi gerekmektedir.)

Isbu basvuru formu, Sirketimiz ile olan iliskinizi tespit ederek, varsa, Sirketimiz tarafindan islenen kisisel verilerinizi eksiksiz olarak belirleyerek, ilgili basvurunuza dogru ve kanuni süresinde cevap verilebilmesi için tanzim edilmistir. Hukuka aykiri ve haksiz bir sekilde veri paylasimindan kaynaklanabilecek hukuki risklerin bertaraf edilmesi ve özellikle kisisel verilerinizin güvenliginin saglanmasi amaciyla, kimlik ve yetki tespiti için Sirketimiz ek evrak ve malumat (Nüfus cüzdani veya sürücü belgesi sureti vb.) talep etme hakkini sakli tutar. Form kapsaminda iletmekte oldugunuz taleplerinize iliskin bilgilerin dogru ve güncel olmamasi ya da yetkisiz bir basvuru yapilmasi halinde Sirketimiz, söz konusu yanlis bilgi ya da yetkisiz basvuru kaynakli taleplerden dolayi mesuliyet kabul etmemektedir.

Basvuru Sahibi (Kisisel Veri Sahibi)

Adi Soyadi :

Basvuru Tarihi :

Imza :