Yükleniyor...

Yeni Nesil Teknoloji Foilox

Metal Oksitlenme :  Aluminyum, bakir, bronz, pirinç ve bir çok metal atomu ile havadaki ve sudaki oksijen atomu zamanla reaksiyon girerek sivi içerisindeki tepkimeye girerek  kimyasal özelliklerini kaybettigi olaylara oksitlenme adi verilmektedir.

Saçlari açik tonlar veya daha koyu bir gölgede renklendirirken,salon ürünlerimiz ile saçin dogal pigmentine, rengini degistirerek yeni sentetik pigment molekülleri eklenir. Saçin dogal rengini açarken, daha koyu yada açik tonlardaki dogal pigmentlerin önce parçalanmasi ve daha sonra yeni sentetik pigmentlerle degistirilmesi gerekir.

Amonyak, oksijen ve hidrojen içeren bir alkalin bilesigi, küçük boya molekülünün iç kortekse nüfuz etmesine izin veren saç tirnaklarini kaldirir ve açar. Ox sayesinde boya molekülü hidrojen peroksit tarafindan oksitlenme yapmadan , alkali ortmini saglayan amonyak, killarin dogal renk pigmentini baglayan ve parçalayan bir katalitik ajan olarak islev görür. Ana renklerin pigment renk karisiminin çesitli kombinasyonlari, seçilen son rengi saglar. Bu nedenle, (ox) sentetik pigmenti çikarmak için kullanildiginda saç, aydinlatma islemi sonrasi orijinal pigmente geri dönme imkani sunmaktadir .

Kalici renkteki boya pigment molekülleri çok küçüktür ve saçin korteksine kolayca nüfuz edecek sekilde tasarlanmistir. Ancak dogal olarak, bu moleküller sampuanlama sirasinda saçtan geri düsecektir. Boya moleküllerini kortekste hapsetmek için boya hidrojen peroksit ile karistirilmis amonyak kullanir.